pridat-psa

Fenka Nancy ze Zvolena ... neboli Nanynka

čtvrtek, 12 duben 2012 18:30 Zobrazení: 2172

Fenka Nancy ze Zvolena ... neboli Nanynka

dovolte mi podělit se s vámi o zkušenosti s adopcí pejska z útulku. Pro našeho 1,5 letého australáka Arníka, který patří mojí dceři, jsme hledali nějakou psí kamarádku. Z internetových stránek, které jsem procházela, na mě jukl roztomilý čeníšek fenečky jménem Nancy a za chvíli už jsem volala do Home4pets, že mám zájem o adopci. Dozvěděla jsem se, že je volná....a taky březí. Po počátečním šoku jsem sebrala odvahu a po ujištění, že štěňátka mi na krku nezůstanou, jsem Nancy po několika dnech uvítala doma. Byl to vystresovaný uzlíček nervů s velkým břichem, který se na mě okamžitě upnul a od té doby jsem bez ní neudělala ani krok...

Bohužel se brzy ukázalo, že naše krásné představy o kamarádství s naším Arníkem se jaksi nenaplňují. Nancy si ho vůbec nepustila k tělu, vyjížděla po něm, Arník na ni hleděl jako na vetřelce, žárlil, vyjadřoval svoji nelibost různými způsoby, např. i nadílkou uprostřed koberce, trucováním pod postelí atp. A nelepšilo se to. Tehdy jsem myslela, že to nebyl dobrý nápad. Pak se Nancy ve věku necelého roku stala maminkou. Po 10 dnech u nás (30.11.) porodila 6 krásných štěňátek. Zvládli jsme poporodní problémy, kdy z ní nevyšla placenta a zvládli jsme přikrmování prcků, když měla maminka málo mléka. Chování Nancy se ještě zhoršilo. Po porodu byla dost vyšinutá, po každém vyjížděla a měla snahu kousat, při každém pohybu, při každém zvuku hlasitě štěkala a vyšilovala. V té době k nám vůbec nemohly návštěvy, a ty, které přišly, od nás odcházely s poznáním, že máme nebezpečného a zlého psa. Na vánoce u nás byla moje maminka a strávila je u nás skoro téměř bez pohnutí na gauči a když chtěla vstát, volala na mě: "pozor, já vstávám" a já odchytávala Nancy. Jak štěňata rostla, vše kolem dokola rozkousávala a devastovala a jejich maminka jim zdatně pomáhala. No co, člověk se aspoň naučí nelpět na věcech. Nejhorší bylo, když jsem musela odjet a Nanynku nechat doma, to v samém zoufalství zničila kdeco.

Na Štědrý den jsme od našich pejsků dostali krásný dárek....poprvé si spolu hráli na zahradě. A od té doby už byli kámoši. Arník nad ní držel ochranitelskou ruku, tedy vlastně tlapku, a bránil si ji před ostatními psy, čímž se nám společné procházky trochu zkomplikovaly. Nancy se na procházkách seznamovala s cizími lidmi, přestávala na ně štěkat a když od nich dostala piškotek, žasli všichni, jaký je z ní kouzelný a roztomilý pejsek. Po odchodu štěňat si začala vlastně poprvé od příchodu k nám zvykat na normální běžný režim, hodně se uklidnila, začala se mazlit i s mými téměř dospělými dětmi a z "nebezpečného a zl& amp; eacute;ho" psa se stal neuvěřitelně milý, mazlivý chlupáč, vděčný za každé pohlazení, šťastný z každé procházky a dobrý parťák našemu Arníkovi. Stálo to hodně sil, trpělivosti a materiálních ztrát, ale stálo to za to.

U psa z útulku často nevíte, čím si prošli a co to v nich zanechalo. Naší Nancy nesmíme přejet kartáčem po zádech, hned vyšiluje a celá zoufalá se vrhá na záda. Můžeme si jen domýšlet, proč asi. A i když vás to stojí velké úsilí a hodně trpělivosti a lásky, o to sladší je pak pohled na šťastné a veselé stvoření, které se zase raduje ze života a vrací vám všechnu lásku, co mu dáváte.

Fenka Nancy ze Zvolena ... neboli Nanynka
Fenka Nancy ze Zvolena ... neboli Nanynka
Fenka Nancy ze Zvolena ... neboli Nanynka
Fenka Nancy ze Zvolena ... neboli Nanynka
Fenka Nancy ze Zvolena ... neboli Nanynka
Fenka Nancy ze Zvolena ... neboli Nanynka

Napsat komentář

Přidat komentář jako host

0
  • Host - Jana

    Tak si s pobaveným úsměvem čtu o nelehkých začátcích seznamování našich pejsků a nechce se mi věřit, že to tak opravdu bylo. Nancy je u nás už téměř rok, ale neuvěřitelně k nám zapadla. S Arníkem jsou největší kamarádi, bez sebe už nedají ani ránu a když je sledujeme při hraní, tak se často hodně nasmějeme. Nancy nerada zůstává doma a nejšťastnější je, když jí otevřu dveře u auta a ona může jet se mnou. Miluje jízdu autem, vyhlíží spokojeně z okénka a pozorně vše sleduje. Nechce u ničeho chybět. Nejdřív jsem myslela, že když odcházím, tak naříká proto, že se na mě upnula, ale ukázalo se, že jí vadí, když "kdokoli" někam odchází, a bez ní. Je společenská a zvědavá. Je tak trochu "svá" a my jsme zjistili, že k nám do rodiny přesně zapadá. Nevím, jestli se nám tak dokonale přizpůsobila, nebo jsem měla tak šťastnou ruku při výběru na internetu, kdy jsem si ji vybrala jen podle fotky, ale to už asi nezjistím. Zůstala pořád trochu nedůvěřivá k lidem, ale moc dobře si pamatuje, kdo jí dá na procházce piškotek a příště už si před něj způsobně sedá, podává mu pac a dělá roztomilou. To jí jde tak dobře, že na soutěži Mladoboleslavský voříšek vyhrála ve své kategorii 1. místo. Je prostě ÚŽASNÁ a já jsem moc šťastná, že ji mám.

Čísla účtů:

BEST FRIENDS

Transparentní účet:

706670778 / 2010

 

HOME 4 PETS:

265723765 / 0300

 

Kontakt

Pro získání podrobnějších informací o vybraném psíkovi / kočce prosím využijte tel. / e-mail přímo na útulek nebo organizaci, kde se zvíře aktuálně nachází. Všechny údaje najdete v textu příslušného inzerátu. Děkujeme.

 

Pro všeobecné dotazy, popř. zjištění možnosti převozu konkrétního zvířete ze Slovenska, prosím volejte:

+420 774 706 026
+420 774 653 354

nebo pište: 
info@home4pets.cz
adopce@home4pets.cz

 

TOPlist

Naši přátelé a partneři

Logo Staň se srdcařem

 

Obdivuhodný tým laskavých lidí, bez kterých by se mnoho čtyřnožců z nouze nedostalo

 

akr
Oficiální partner projektu BEST FRIENDS

 

Logo SUPER ZOO

 

Psí školka na pražských Vinohradech, kde Vám psíka nejen pohlídá, ale s výchovou či fyzioterapií pomůže naše zkušená kolegyně Denisa Salátková

 

Logo Ocasci.cz

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Vice informací